Úvod Blog Jak grilovat bezpečně

Jak grilovat bezpečně

05. 02. 2018 Rady a tipy

Protože je grilování spojeno s ohněm a horkem, je potřeba při něm dávat pozor. Ale není jediným nebezpečím, které nám hrozí. To vzniká také při spalování tuku, který kape z potravin do ohně a tím se tvoří karcinogenní látky. Shrňme si základy bezpečného grilování, abychom dostatečně ochránili sami sebe i naše okolí.

Pozor na okolí

Jelikož je gril rozpálený, buďte opatrní na sebe i lidi kolem. Zvýšenou pozornost věnujte dětem. Vysvětlete jim nebezpečí popálení a hlídejte je, aby se grilu nedotýkaly, nepobíhaly kolem a nevystavovaly se nebezpečí.

Gril umístěte na bezpečné místo, aby byl stabilní a v dostatečné vzdálenosti od posezení, stromů a dalších objektů na zahradě.

Pořiďte si ochranné rukavice proti teplu a nářadí na grilování s dostatečně masivními držátky. Gril používejte jen podle návodu na běžné grilování, zbytečně neexperimentujte s ohněm nebo plynem.

Udržujte gril čistý

O udržování grilu jsme psali speciální článek. Jde ale o důležité téma, proto patří i sem. Vždy je potřeba grilovat na vyčištěném grilu a zejména roštu, na kterém ulpívají nečistoty při každé přípravě jídla, ty se připalují a stávají se nebezpečnými.

Pořiďte si vhodné čisticí prostředky, kartáč a obal.

Zásady zdravého grilování

Sepsali jsme ty hlavní zásady zdravého grilování, které by měl znát opravdu každý:

  • Používejte čerstvé suroviny.
  • Nepoužívejte stejné pomůcky na syrové a upravené potraviny.
  • Grilujte k okamžité spotřebě.
  • Vždy očistěte rošt před grilováním.
  • Vyberte vhodné palivo (uhlí, kokosové brikety).
  • Negrilujte v plamenech, ale nad žárem.
  • Nejezte spálené kousky jídla.
  • Nezapomeňte na zeleninu.
  • Vyhněte se uzeninám.

Už se těšíte, až grilování začne zase v plném proudu? Nezapomeňte myslet na to, že grilovat je potřeba bezpečně. Nejen dávat pozor, abyste se nepopálili, ale věnovat se také správné přípravě jídla. 

Zpět na blog

Další úlovky z blogu
Prakticky i zábavně ze světa nábytku a zahrady

Zdravé grilování s technologií RBS

Grilování k létu neodmyslitelně patří, ale způsob, kterým griluje většina Čechů, moc nepřeje perfektní postavě do plavek. Bez ohledu na kalorie je častá také konzumace připáleného masa a tuk odkapávající na žhavé dřevo, či uhlí. Chcete zamávat nezdravému grilování? Pokud ano, rádi vás seznámíme…

Celý článek

Rady a tipy 08. 08. 2018

Jaké maso na gril? Steaky, ryby, nebo libové masíčko?

Sezóna grilování je v plném proudu a na grilu přistávají uzeniny, steaky, ryby i zelenina. Chcete se dovědět něco více o grilování masa? Potom je tady pro vás tento článek, ve kterém se budeme věnovat výběru masa vhodného na gril. Dobrý steak je tak trochu věda Chutný a šťavnatý steak vzniká…

Celý článek

Rady a tipy 02. 08. 2018

Grilujeme na plynu, grilujeme rychle a bez kouře

Zvažujete pořízení nového grilu a nejste si jisti, který typ vybrat? Rádi vám představíme zahradní grily na plyn, které u nás v Česku ještě nejsou tolik rozšířené, jako ty na dřevo a uhlí, ale jejich nákup rozhodně stojí za úvahu. Plynové grily mají spoustu výhod. Jakých? To si povíme v tomto…

Celý článek

Rady a tipy 23. 07. 2018

Víte, co znamená zkratka BBQ?

Slyšeli jste někdy o BBQ neboli barbecue a nejste si jisti, co přesně to znamená? Rádi vás s významem této kulinářské techniky seznámíme, a navíc přidáme vynikající recept na domácí barbecue omáčku, po které se při grilování jen zapráší. Co je to barbecue? Barbecue, zkratkou BBQ, je druh…

Celý článek

Rady a tipy 19. 07. 2018