Úvod Blog Příslušenství grilů, které budete opravdu potřebovat

Příslušenství grilů, které budete opravdu potřebovat

25. 01. 2018 Rady a tipy

Na trhu najdete velké množství příslušenství ke grilování a orientovat se v něm je těžké. My vám poradíme, bez čeho se neobejdete a které pomůcky a nástroje vám grilování ulehčí. O čištění a udržování grilu si přečtěte samostatný článek.

Příslušenství nutné k provozu grilu

Pokud vlastníte plynový gril, potřebujete zásobu plynu – tzv. kartuše. Vybrat si můžete z různých objemů a pro extrémní podmínky (mrazy nebo vysokou nadmořskou výšku) si pořiďte Coleman kartuše c300 Xtreme. Pro klasickou plynovou lahev si pořiďte správné připojení ke grilu.

Pořiďte si také dostatečnou zásobu kamenů – ať už briket, či lávových kamenů.

Co vám ulehčí a vylepší grilování

Ať už patří mezi základní vybavení, nebo jsou určeny pro fajnšmekry v grilování, prohlédněte si nabídku příslušenství, kterým můžete pozvednout své grilovací umění na vyšší level.

Nářadí

Manipulace s klasickým kuchyňským nádobím při grilování není jednoduchá, a ne každý materiál je odolný vysokému žáru. Pořiďte si Sadu grilovacího nářadí, kterou budete mít vždy při grilování po ruce. Obsahuje kleště, vidličku, obracečku a kartáč a díky tomu, že jsou nástroje vyrobeny z nerezu, nemusíte se o ně bát. Jde o základní výbavu pro grilování. Pokud vám nějaké chybí, můžete je zakoupit i jednotlivě. Prohlédněte si také sadu v textilním obalusadu v kufříku a vyberte si tu, která se vám nejvíce líbí.

Nástroje na ryby a drůbež

Některé suroviny potřebují specifický druh roštu, nebo je s ním práce výrazně jednodušší. Typicky jde o ryby. Pořízením grilovacího roštu na 3 ryby neuděláte chybu. Stejně tak je s grilovací jehlou se čtyřmi hroty mnohem pohodlnější grilování drůbeže. K té potřebujete i elektrický nebo bateriový grilovací motorek, aby se sama otáčela a vy můžete z pohodlí vaší terasy sledovat, jak se vám griluje večeře.

Speciální vychytávky

Věděli jste, že si na grilu můžete připravit i pizzu? Pokud si pořídíte Campingaz keramický kámen na pizzu, můžete rázem svá grilovací posezení proměnit v italskou kuchyni. Do Asie se zase pomyslně přenesete s pomocí Campingaz pánve Wok culinary modular, rovněž určené pro grilování. 

Zpět na blog

Další úlovky z blogu
Prakticky i zábavně ze světa nábytku a zahrady

Co chystá Campingaz na rok 2019?

Jako každý rok, stejně tak i letos přišla společnost Campingaz s novinkami na sezónu 2019. Zajímá vás, jaké grily budou letos vládnout našim zahradám? Pokud plánujete pořízení nového parťáka na letní večery, je ideální doba! Elegantní a téměř profesionální grily Campingaz najdou své místo na každé…

Celý článek

Rady a tipy 09. 03. 2019

Rok 2019 bude rokem grilování

Zima je v plném proudu, ale vám už chybí léto, rozpálený gril a dobroty, které na něm připravujete? Nesmutněte a těšte se na sezónu grilování 2019 s námi. Přinášíme vám několik tipů, které v tomto roce zařadit do svého grilovacího repertoáru. Vyzkoušejte nové způsoby grilování Klasikou je…

Celý článek

Rady a tipy 22. 12. 2018

Zdravé grilování s technologií RBS

Grilování k létu neodmyslitelně patří, ale způsob, kterým griluje většina Čechů, moc nepřeje perfektní postavě do plavek. Bez ohledu na kalorie je častá také konzumace připáleného masa a tuk odkapávající na žhavé dřevo, či uhlí. Chcete zamávat nezdravému grilování? Pokud ano, rádi vás seznámíme…

Celý článek

Rady a tipy 08. 08. 2018

Jaké maso na gril? Steaky, ryby, nebo libové masíčko?

Sezóna grilování je v plném proudu a na grilu přistávají uzeniny, steaky, ryby i zelenina. Chcete se dovědět něco více o grilování masa? Potom je tady pro vás tento článek, ve kterém se budeme věnovat výběru masa vhodného na gril. Dobrý steak je tak trochu věda Chutný a šťavnatý steak vzniká…

Celý článek

Rady a tipy 02. 08. 2018