Úvod Blog Nový seriál: Grilování v Evropě

Nový seriál: Grilování v Evropě

20. 06. 2018 Rady a tipy

Že je grilování je oblíbenou volnočasovou aktivitou v České republice víme. Pravidelně doma griluje více než třetina Čechů a naše menu je směsicí nápadů a receptů z celého světa. Máte přehled o tom, jak jsou na tom ostatní evropské země? Náš nový seriál se bude zabývat grilováním, oblíbenými recepty a surovinami v různých zemích. Tento článek je úvodem, který vás seznámí v grilováním v Evropě obecně.

Země, kde je grilování součástí života

Grilování je oblíbené celosvětově, některé země však v četnosti vedou. V Evropě to jsou Německo, Francie, Itálie, Polsko a Spojené království. Němci pořádají grilovačky v průměru až 19× ročně a jejich nejoblíbenější surovinou na gril je bůček. Jako přílohu si dávají bramborový salát a samozřejmě nesmí chybět pivo na zapití.

Skot Chianina Itálie

V Itálii je na špičce oblíbených jídel na gril hovězí steak z místního skotu chianina (krásné exempláře z oslavy v Sieně vidíte na fotografii výše). Italové velmi často grilují v zimě, což se u ostatních národů příliš nenosí. Také nejvíce utrácejí za suroviny na gril, kdežto Poláci naopak nejméně.

Do Irska se v září každoročně slétají fanoušci grilování z celého světa, protože se tam koná Světový pohár v grilování. A co je typickým irským menu? Naložené hovězí se zelím jako přílohou nebo dušené jehněčí se zeleninou připravené na grilu v hrnci.

Grilované jehněčí Irsko

Které typy grilů jsou nejoblíbenější?

V Evropě stále převládá oblíbenost grilů na dřevěné uhlí, ve většině zemí jej využívá více než 70 % lidí. V Anglii se rozmáhá trend plynových grilů, které už pravidelně používá 33 % obyvatel, kteří grilují. Ve Francii jsou docela oblíbené i elektrické grily. V malé míře lidé grilují na dřevě. A který je váš oblíbený způsob grilování?

Zajímavostí je, že grilování (přípravě jídla i úklidu po něm) se věnují více muži než ženy, které spíše vládnou domácí kuchyni. Který den tipujete jako nejoblíbenější pro domácí grilování? Pokud myslíte, že sobota, máte pravdu. O víkendu se spousta lidí setkává s rodinou a pořádá sešlosti, při kterých je grilování téměř nutností.

Zpět na blog

Další úlovky z blogu
Prakticky i zábavně ze světa nábytku a zahrady

Zdravé grilování s technologií RBS

Grilování k létu neodmyslitelně patří, ale způsob, kterým griluje většina Čechů, moc nepřeje perfektní postavě do plavek. Bez ohledu na kalorie je častá také konzumace připáleného masa a tuk odkapávající na žhavé dřevo, či uhlí. Chcete zamávat nezdravému grilování? Pokud ano, rádi vás seznámíme…

Celý článek

Rady a tipy 08. 08. 2018

Jaké maso na gril? Steaky, ryby, nebo libové masíčko?

Sezóna grilování je v plném proudu a na grilu přistávají uzeniny, steaky, ryby i zelenina. Chcete se dovědět něco více o grilování masa? Potom je tady pro vás tento článek, ve kterém se budeme věnovat výběru masa vhodného na gril. Dobrý steak je tak trochu věda Chutný a šťavnatý steak vzniká…

Celý článek

Rady a tipy 02. 08. 2018

Grilujeme na plynu, grilujeme rychle a bez kouře

Zvažujete pořízení nového grilu a nejste si jisti, který typ vybrat? Rádi vám představíme zahradní grily na plyn, které u nás v Česku ještě nejsou tolik rozšířené, jako ty na dřevo a uhlí, ale jejich nákup rozhodně stojí za úvahu. Plynové grily mají spoustu výhod. Jakých? To si povíme v tomto…

Celý článek

Rady a tipy 23. 07. 2018

Víte, co znamená zkratka BBQ?

Slyšeli jste někdy o BBQ neboli barbecue a nejste si jisti, co přesně to znamená? Rádi vás s významem této kulinářské techniky seznámíme, a navíc přidáme vynikající recept na domácí barbecue omáčku, po které se při grilování jen zapráší. Co je to barbecue? Barbecue, zkratkou BBQ, je druh…

Celý článek

Rady a tipy 19. 07. 2018