Úvod Blog Nejoblíbenější ingredience na českých grilech

Nejoblíbenější ingredience na českých grilech

02. 06. 2018 Rady a tipy

Víte, které suroviny jsou nejoblíbenější na našich českých grilech? Podíváme se na ně v dnešním článku, který shrne to, co mlsným českým jazýčkům chutná na grilu nejvíce. Pokud dostanete taky chuť, neváhejte, rozpalte gril a připravte si taky něco dobrého.

Maso je základem našeho grilování

Co vás jako první napadne, když se řekne grilování? Spousta lidí si jistě představí krásně propečený steak s čerstvým pečivem, dresingem a zeleninou. Ať už jde o kuřecí, vepřové, nebo hovězí maso, pořádný kus steaku vždycky stojí za to. Raději než různé grilovací uzeniny zvolte právě čisté maso, je zdravější a chutnější. Pokud si uzeniny neodpustíte, připlaťte si za kvalitní s dostatečným obsahem masa, rozdíl je více než znatelný.

Grilování

Hovězí maso vybírejte prorostlé, po grilování bude krásně šťavnaté. Skvělou volbou je vepřová kotleta a při správné přípravě je i kuřecí prsíčko vynikající. Maso vždy nechejte před grilováním alespoň 20 minut v pokojové teplotě, nedávejte jej na gril přímo z lednice. Po ogrilování je před nakrojením nejlepší jej nechat 5 minut ležet, aby šťáva zůstala vevnitř a maso nebylo suché. Dobrou chuť!

Co dalšího přidat na gril? Zeleniny a sýrů se Češi nebojí

Grilování ale není jen o mase. Různorodost stravování je důležitá a zde si přijdou na své také vegetariáni. Oblíbenou surovinou na gril v České republice je samozřejmě také zelenina. Nejoblíbenější je směs cukety, paprik, rajčat, cibule a žampionů, případně kukuřice. A co brambory pečené v ohni, dali byste si?

Špíz na grilu

Zeleninu můžete využít jako přílohu místo pečiva, nebo ji naaranžovat na špejli společně s dalšími ingrediencemi a vytvořit chutné špízy. Jak získat jistotu, že vám ji pochválí i nejzarytější milovník masa, se dozvíte v našem článku o správné přípravě zeleniny na grilu.

Za zmínku stojí určitě i sýry, které se tady grilují už téměř v každé domácnosti. Klasikou je hermelín v dobré marinádě. Grilovací repertoár si můžete zpestřit třeba oštěpkem na gril, výborný je také řecký halloumi. Nejjistější přípravou sýrů je zabalit je do alobalu, potom nehrozí, že vám vytečou a znečistí gril. I o grilování sýrů jsme napsali článek – zde si jej můžete přečíst a potom ugrilovat nejlepší sýr, který jste kdy jedli.

Zpět na blog

Další úlovky z blogu
Prakticky i zábavně ze světa nábytku a zahrady

Zdravé grilování s technologií RBS

Grilování k létu neodmyslitelně patří, ale způsob, kterým griluje většina Čechů, moc nepřeje perfektní postavě do plavek. Bez ohledu na kalorie je častá také konzumace připáleného masa a tuk odkapávající na žhavé dřevo, či uhlí. Chcete zamávat nezdravému grilování? Pokud ano, rádi vás seznámíme…

Celý článek

Rady a tipy 08. 08. 2018

Jaké maso na gril? Steaky, ryby, nebo libové masíčko?

Sezóna grilování je v plném proudu a na grilu přistávají uzeniny, steaky, ryby i zelenina. Chcete se dovědět něco více o grilování masa? Potom je tady pro vás tento článek, ve kterém se budeme věnovat výběru masa vhodného na gril. Dobrý steak je tak trochu věda Chutný a šťavnatý steak vzniká…

Celý článek

Rady a tipy 02. 08. 2018

Grilujeme na plynu, grilujeme rychle a bez kouře

Zvažujete pořízení nového grilu a nejste si jisti, který typ vybrat? Rádi vám představíme zahradní grily na plyn, které u nás v Česku ještě nejsou tolik rozšířené, jako ty na dřevo a uhlí, ale jejich nákup rozhodně stojí za úvahu. Plynové grily mají spoustu výhod. Jakých? To si povíme v tomto…

Celý článek

Rady a tipy 23. 07. 2018

Víte, co znamená zkratka BBQ?

Slyšeli jste někdy o BBQ neboli barbecue a nejste si jisti, co přesně to znamená? Rádi vás s významem této kulinářské techniky seznámíme, a navíc přidáme vynikající recept na domácí barbecue omáčku, po které se při grilování jen zapráší. Co je to barbecue? Barbecue, zkratkou BBQ, je druh…

Celý článek

Rady a tipy 19. 07. 2018