Úvod Blog Grilujeme na plynu, grilujeme rychle a bez kouře

Grilujeme na plynu, grilujeme rychle a bez kouře

23. 07. 2018 Rady a tipy

Zvažujete pořízení nového grilu a nejste si jisti, který typ vybrat? Rádi vám představíme zahradní grily na plyn, které u nás v Česku ještě nejsou tolik rozšířené, jako ty na dřevo a uhlí, ale jejich nákup rozhodně stojí za úvahu. Plynové grily mají spoustu výhod. Jakých? To si povíme v tomto článku. 

Jak grily na plyn fungují

Kouzlo plynového grilu spočívá zejména v bleskové rychlosti nahřátí, což dokáže hořák propanbutanové lahve/kartuše, který zahřívá grilovací rošt plný dobrot, které jsou tak velmi brzy hotovy. Zapálení hořáku není nic složitého, pomůže vám v tom praktické piezo zapalování a také si můžete přizpůsobit teplotu grilu pomocí termoregulace.

plynový gril

Pořádný plynový gril by měl mít alespoň dva hořáky, rošt z kvalitního materiálu (nerez, litina), spolehlivou regulaci teploty, sběrnou misku pro odkapávání tuku a ideálně i další vychytávky, jako je například teploměr, odkládací stolky, vyklápěcí rošt, úložný prostor a další. Hodí se i boční hořák pro přípravu omáček.

Proč si pořídit plynový gril?

Se zahradními grily na plyn se velmi pohodlně manipuluje. Ačkoli grilování není provázeno praskáním dřeva, jistě to grilu na plyn odpustíte, protože s ním není nutné sekat dřevo, nakupovat brikety a připravovat noviny na podpal – stačí vám dostatečná zásoba plynu.

Použití grilu je bleskurychlé, jen zmáčknete tlačítko a nastavíte požadovanou teplotu. Teplota je stabilní, není nutné přikládat a o teplo se dále starat. Pokud grilujete často, osloví vás také finanční výhodnost oproti dřevu – plyn vyjde levněji. Díky víku, které grily mají, je možné grilovat i nepřímo.

plynový gril
CAMPINGAZ Kontaktní plynový gril 3 Series Classic WLD Plus (DOPRAVA ZDARMA)

Z nabídky plynových grilů Campingaz si vyberete ať jste začátečníci, nebo mistři grilu. Zlatou střední cestou pro každého, kdo chce více, než si opéct špekáček nad ohništěm, je Kontaktní plynový gril 3 Series Classic WLD Plus se třemi hořáky z nerezu i roštem Culinary Modular pro přípravu pizzy a asijských pokrmů v pánvi wok. Všechny části grilovací vany je možné umývat v myčce.

 

Tento gril pořídíte za 9 999 Kč v současné akci s dopravou zdarma a dárky navíc – praktické nářadí, obal na gril a sada k připojení spotřebičů se budou jistě hodit i vám.

Zpět na blog

Další úlovky z blogu
Prakticky i zábavně ze světa nábytku a zahrady

Zdravé grilování s technologií RBS

Grilování k létu neodmyslitelně patří, ale způsob, kterým griluje většina Čechů, moc nepřeje perfektní postavě do plavek. Bez ohledu na kalorie je častá také konzumace připáleného masa a tuk odkapávající na žhavé dřevo, či uhlí. Chcete zamávat nezdravému grilování? Pokud ano, rádi vás seznámíme…

Celý článek

Rady a tipy 08. 08. 2018

Jaké maso na gril? Steaky, ryby, nebo libové masíčko?

Sezóna grilování je v plném proudu a na grilu přistávají uzeniny, steaky, ryby i zelenina. Chcete se dovědět něco více o grilování masa? Potom je tady pro vás tento článek, ve kterém se budeme věnovat výběru masa vhodného na gril. Dobrý steak je tak trochu věda Chutný a šťavnatý steak vzniká…

Celý článek

Rady a tipy 02. 08. 2018

Víte, co znamená zkratka BBQ?

Slyšeli jste někdy o BBQ neboli barbecue a nejste si jisti, co přesně to znamená? Rádi vás s významem této kulinářské techniky seznámíme, a navíc přidáme vynikající recept na domácí barbecue omáčku, po které se při grilování jen zapráší. Co je to barbecue? Barbecue, zkratkou BBQ, je druh…

Celý článek

Rady a tipy 19. 07. 2018

Nový seriál: Grilování v Evropě

Že je grilování je oblíbenou volnočasovou aktivitou v České republice víme. Pravidelně doma griluje více než třetina Čechů a naše menu je směsicí nápadů a receptů z celého světa. Máte přehled o tom, jak jsou na tom ostatní evropské země? Náš nový seriál se bude zabývat grilováním, oblíbenými…

Celý článek

Rady a tipy 20. 06. 2018